Ominaisuudet varten Ögonblink Suklaajuoma Annospussit 90 kpl Ögonblink suklaajuoma – annospussit helpottavat nauttimista
Ögonblink suklaajuoma on saatavana kätevissä annospusseissa, joiden avulla voit valmistaa herkullisen täyteläisen suklaajuoman nopeasti milloin tahansa. Jokainen annospussi sisältää 30 grammaa helposti liukenevaa suklaajuomajauhetta, joka voidaan sekoittaa sekä kuumaan että kylmään veteen. Erityisen kermaisen makuelämyksen saat sekoittamalla jauheen kuumaan tai kylmään maitoon.
Selkeä suklaan maku on aikuismainen, täyteläinen ja syvä, mutta samalla pyöreä ja pehmeä, joten myös lapset pitävät siitä. Tämä tekee Ögonblink-annospakkauksista koko perheelle sopivan juoman – aamiaisesta ja välipalasta iltaviihteen kuumaan kuppiin television ääressä.
Helppo tarjoilla – täydellinen moniin tilanteisiin - Annospakkauksissaan Ögonblink-suklaajuoma on fiksu ratkaisu työpaikoille, kahviloihin, kouluihin, hotelliaamiaisiin ja konferensseihin. Jokainen annos on pakattu erikseen, mikä takaa sekä hygienian että helpon annostelun – saat aina oikean määrän jauhetta eikä sinun tarvitse mitata sitä itse. Yksi pakkaus sisältää 90 annospussia à 30 grammaa, joten suklaajauhetta riittää sekä arkeen että suurempiin tilaisuuksiin.
Suklaa – juoma, jolla on historiaa ja perinteitä - Suklaajuomalla on pitkä historia, ja sitä joivat jo mayat ja atsteekit Keski-Amerikassa tuhansia vuosia sitten. Silloin sitä tarjoiltiin katkerana juomana, joka valmistettiin kaakaopavuista, vedestä ja mausteista, kuten chilistä. Kun suklaa saapui Eurooppaan 1500-luvulla, siihen alettiin lisätä sokeria ja maitoa, mikä teki juomasta miedomman ja nopeasti erittäin suositun. Nykyään suklaajuoma on itsestään selvä suosikki ympäri maailmaa – sekä lämmittävänä talvijuomana että viilentävänä vaihtoehtona jäähdytettynä.
Ögonblink-annospala-suklaata voidaan käyttää monin tavoin. Sen lisäksi, että sitä voi juoda klassisena kupillisena kuumaa suklaata, jauhe voidaan sekoittaa smoothieihin, käyttää milkshakejen pohjana tai sekoittaa leivonnaisiin antamaan niille ylimääräistä suklaamaku. Kesällä on herkullista sekoittaa annos kylmään maitoon, ravistaa jäiden kanssa ja tarjoilla virkistävänä jääkaakaona.
Ögonblink-suklaajuoma annospusseissa – helppo sekoittaa kuumaan tai kylmään veteen tai maitoon. Täyteläinen ja selkeä suklaan maku, jota arvostavat sekä lapset että aikuiset. Jokainen annos sisältää 30 g suklaajuomajauhetta. Yksi pakkaus sisältää 90 annosta – kätevä, hygieeninen ja helppo sekä kotiin että tarjoiluun. Sopii erinomaisesti aamiaiseksi, välipalaksi, konferenssiin, hotelliin, kouluun ja työpaikalle. Monipuolinen jauhe, jota voi käyttää myös milkshakeissa, smoothieissa ja leivonnassa. Ögonblink-suklaajuomapusseilla saat luotettavan, maukkaan ja helppokäyttöisen tuotteen, jonka avulla voit nauttia suklaan hyvästä mausta joka päivä.